رفتن به بالا

رسانه ای برای مردم دماوند

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
 • الخميس ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۴
 • 2023 Thursday 1 June
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

نشست نقد و بررسی کتاب «سرگذشت یک سؤال» اثری از سحر حاجی‌اسداللهی با حضور پرشور علاقه‌مندان به فلسفه در شهرستان دماوند برگزار شد.

به گزارش دماوندم آرزوست، نشست نقد و بررسی کتاب «سرگذشت یک سؤال» اثری از سحر حاجی‌اسداللهی با حضور جمعی از مسؤولان و علاقه‌مندان در مجتمع فرهنگی کوثر شهر دماوند برگزار شد.

در این نشست، نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس، رئیس اداره کتاب‌خانه‌های عمومی شهرستان دماوند، رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان دماوند و جمعی از نویسندگان و علاقه‌مندان به کتاب و حوزه فلسفه حضور داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین میثم کریمایی در این نشست به عنوان منتقد به نقد کتاب «سرگذشت یک سؤال» پرداخت و پس از آن نیز حاضران مباحث و سؤالاتی را در خصوص این کتاب مطرح کردند.

نویسنده کتاب «سرگذشت یک سؤال» در این نشست اظهار کرد: متأسفانه امروز مشکلاتی در تمام اقشار و سنین جامعه به خاطر فقدان تفکر وجود دارد.

سحر حاجی‌اسداللهی ادامه داد: در این خصوص، تفکر مگر در زیر چتر فلسفه حاصل نمی‌شود و فلسفه تمرین تفکر است؛ فلسفه آغاز زندگی عقلانی در سنجش خردورزانه محسوب می‌شود.

وی هدف کتاب «سرگذشت یک سؤال» را آشنایی اجمالی با فلسفه دانست و گفت: این پژوهش آشنایی اجمالی اما درست درباره فلسفه است که چگونگی آغاز آن را برای خواننده ایجاد کند و همچنین ایجاد دغدغه و سؤال در ذهن خواننده را به همراه داشته باشد.

این مدرس فلسفه و منطق دانشگاه تصریح کرد: این کتاب سعی کرده تا از همان صفحات نخست خواننده را درگیر مسائل فلسفی کند و با فضای کتاب تفکر حاصل شود و علاوه بر اینکه با نظریات فلاسفه مختلف آشنایی به وجود می‌آورد.

حاجی‌اسداللهی بیان کرد: خود این کتاب تمرینی برای تفکر و فلسفیدن است؛ تا جایی که ورود فلسفه به اسلام را بررسی می‌کند که ورود فلسفه به اسلام همچون فلسفه در یونان نیست و فلسفه در یونان یک ضرورت بوده و گریزی از آن نبوده است و وقتی که عالم اسلامی آمده، فلاسفه اسلامی دل مشغولی‌های تعالیم اسلامی را در فلسفه جست‌وجو کردند.

*فعالیت‌های حوزه نویسندگی در دماوند تقویت شود

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست اظهار کرد: وظیفه خود دانستیم به پاس همه خوبی، قلم‌ها و آنچه می‌نویسد با حضور در این نشست، قدردانی کنیم و آنها را غنیمت بشماریم.

قاسم میرزایی‌نیکو ادامه داد: در میان همه قیل و قال‌های شهر، اینگونه فعالیت‌ها تیکه‌های نابی هستند که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و باید بتوانیم آن را گسترش دهیم

وی تصریح کرد: اقدام و فعالیت‌های حاجی‌اسداللهی، نویسنده کتاب «سرگذشت یک سؤال» قابل تقدیر است و نیازی به توضیح ندارد که امیدواریم این فعالیت‌ها تکثیر و تکرار شود و این مسائل را بیشتر شاهد باشیم.

*سنجش تولید آثار فاخر نیازمند نقد و بررسی است

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دماوند هم با اشاره به استقبال علاقه‌مندان از این نشست اظهار کرد: حضور علاقه‌‌مندان موجب دلگرمی برای اجرای برنامه‌های مختلف کتابخانه‌های عمومی است.

حسین محمدی افزود: تولید آثار فاخر یکی از نیازهای جامعه بوده و سنجش این آثار نیازمند نقد و بررسی برای پالایش است؛ نهاد کتابخانه‌های عمومی وظیفه خود می‌داند با حمایت نویسندگان و حضور منتقدان این برنامه را برگزار کند.

در پایان این نشست، از سحر حاجی‌اسداللهی، نویسنده کتاب «سرگذشت یک سؤال» با اهدای لوح تقدیر و هدایی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/م

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین مطالب

نمایش مطالب پربازدید