رفتن به بالا

رسانه ای برای مردم دماوند

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
 • الخميس ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 6 August
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

در دو ماه گذشته یکی از مهم‌ترین مباحثی که به پیگیری آن پرداختیم، وضعیت یکی از میدان‌های اصلی شهر دماوند به نام میدان امام خمینی (ره) بود که المان آن با نام خود هیچ نوع هم‌خوانی ندارد.

در دو ماه گذشته یکی از مهم‌ترین مباحثی که به پیگیری آن پرداختیم، وضعیت یکی از میدان‌های اصلی شهر دماوند به نام میدان امام خمینی (ره) بود که المان آن با نام خود هیچ نوع هم‌خوانی ندارد.

پیرو این موضوع، شهردار دماوند بیان کرد که طرحی برای المان میدان امام خمینی (ره) در نظر گرفته شده است که تا دو ماه دیگر طرح را به مرحله اجرا می‌رسانیم.

با گذشت دو ماه از این موضوع هنوز هیچ اقدامی از سوی شهرداری دماوند صورت نگرفته است و همچنان همان المان قبلی باقی است، شاید با توجه به دغدغه‌های فروان، شهرداری دماوند فراموش کرده است.

از سوی دیگر، حکایت میدان‌های شهر دماوند همچنان باقی است؛ زیراکه نه تنها میدان امام خمینی (ره) یکی از موضوعات قابل تامل است، بلکه میدانی که نام آن هنوز ثابت مشخص نشده میدان جهاد است؛ بعثت یا شهدا بالاخره کدام نام؟!

و از سوی دیگر نیز، نقطه‌ای از شهر که دو میدان را به خود اختصاص داده است؛ میدان ۱۷ شهریور و میدان محله درویش یکی به شکل دایره‌ای و دیگر به شکل مستطیل و جالب آن است که هر دو قابلیت دور زدن را دارند
البته شاید یکی از آن‌ها میدان ۱۷ شهریور است و یکی هم میدان محله درویش!!!

و در ایام تابستان این میدان مستطیلی شکل محل تفرجگاه کارگران فصلی می‌شود و شاید هم این محل که در مرکز اصلی شهر قرار دارد، محل اسکان کارگران شده است که هر شخص با ورود به آن منطقه به جای آن که نمادی از کهن شهر دماوند را ببیند با شماری از کارگران و سایر افراد دیگر مواجه می‌شود.

میادین شهرها علاوه بر موضوعات فنی خود در مسائل شهری به عنوان نمادهای فرهنگی و معرف هر شهر قرار دارند که باید در طراحی آنها توجهات و کارشناسی بسیاری وجود داشته باشد تا با حضور افراد تازه وارد المان‌های شهری بتوانند تعریف کلی را داشته باشند؛ نه با تفرچگاه کارگران مواجه شوند یا میدانی که نام آن با المانش سنخیتی ندارد.

زمان آن رسیده است تا شهرداری دماوند به قول خود عمل کند و به طور جدی پیگیر موضوعات فضای شهری باشد.

ما را در #تلگرام با آدرس زیر دنبال کنید:👇👇
👉 @damavandam_arezust 👈

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین مطالب

نمایش مطالب پربازدید