رفتن به بالا

رسانه ای برای مردم دماوند

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
 • 2021 Tuesday 13 April
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

امروز در شهر دماوند شاهد کاستی‌ها و کمبود‌هایی به عنوان شهر نمونه گردشگری هستیم که جلوه خوبی برابر ورود گردشگران و مسافران به این شهر زیبا و دیدنی ندارد.

به گزارش گروه فرهنگی و اجتماعی دماوندم آرزوست، امروز در شهر دماوند شاهد کاستی‌ها و کمبود‌هایی به عنوان شهر نمونه گردشگری هستیم که جلوه خوبی برابر ورود گردشگران و مسافران به این شهر زیبا و دیدنی ندارد.

یکی از این مشکلات، جلوه نامناسب یکی از میدان‌های اصلی در دل شهر دماوند است که تمام شهروندان و مسافران هر روز از کنار آن عبور می‌کنند، میدان امام خمینی(ره) معروف به میدان فرامه.

میدانی که به نام بزرگ‌مرد ایران نام‌گذاری شده، علاوه بر آغاز مراسم مختلف، شاهد تشییع شهدای انقلاب و دفاع مقدس نیز بوده؛ امروز این میدان خاطره‌های فراوانی را در دل خود نهفته است، به نوعی که می‌توان از آن به عنوان «میدان خاطره‌ها» در کنار میدان ۱۷ شهریور نام‌ برد.

میدان خاطره‌ها امروز هیچ نمادی ندارد و جدای از اینکه این موضوع با شهر نمونه گردشگری سازگار نیست، به نام مرد بزرگ ایران، حضرت امام خمینی(ره) نیز توجهی نشده است.

امروز نمادی در میدان امام خمینی(ره) دماوند قرار گرفته که زیاد خوشایند با نام آن نیست؛ بسیاری از مردم از طرح آبشاری که در این میدان قرار گرفته، به عنوان «جوجه تیغی» یاد می‌کنند.

شهردار دماوند با بیان اینکه طرح هندسی میدان امام خمینی(ره) این شهر تکمیل می‌شود، از طراحی نماد این میدان منطبق با هویت فرهنگی شهر دماوند تا دو ماه آینده خبر داد.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین مطالب

نمایش مطالب پربازدید