رفتن به بالا

رسانه ای برای مردم دماوند

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
 • 2021 Tuesday 13 April
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

پیشکسوت عرصه خبر دماوند با اشاره به سختی فعالیت‌های خبری دهه ۷۰ در دماوند، گفت: کسی بخواهد خبرنگار شود، باید عاشق باشد بعضی می‌گویند خبرنگار منفی‌گرا هستم، چراکه معتقدم کارهای مثبت مسؤولان نیاز به بازگویی ندارند

به گزارش نشریه دماوندم آرزوست، شمسی علاءالدینی با شهرت «شمیم» بزرگ شده محله چالکای شهر دماوند است که کار خبرنگاری خود را از سال ۱۳۷۵ در نشریه رهاورد آغاز کرد و از سال ۱۳۸۲ به صورت تصویری در واحد مرکزی خبر مشعول به کار شد.

علاءالدینی پس از سال ۱۳۸۹ وارد حوزه صدا شد و از آن زمان تاکنون به عنوان گزارشگر رادیو تهران در شهرستان دماوند مشغول به فعالیت است؛ این خبرنگار قدیمی دماوند معتقد است که بهترین دوران کار خبرنگاری خود را در نشریه رهاورد سپری کرده و الفبای خبری را در این نشریه با سابقه آموخته است.

*وحدت خبرنگاران زمینه توسعه و پیشرفت را فراهم می‌کند/ بعضی می‌گویند خبرنگار منفی‌گرا هستم

علاءالدینی در گفت‌وگو با خبرنگار عصر شرق می‌گوید: کار خبرنگاری در دهه ۷۰ بسیار سخت بود و در آن زمان خبر تهیه و روی ورق A4 یا A3 چسبانده می‌شد و سپس برای چاپ به تهران انتقال پیدا می‌کرد و در خصوص عکس خبر نیز با دوربینی تصاویر گرفته می‌شد و در چاپ عکاسی اسلامی دماوند به چاپ می‌رسد.

همان‌طور که خبرنگاران در همه عرصه‌ها حضور دارند، وقتی وحدت و هم‌دلی بین آنها برقرار باشد، مشکل گشای مسائل مختلف شهرستان خواهند بود و زمینه رونق اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و … را فراهم می‌کنند.

بعضی‌ها می‌گویند که من خبرنگار منفی‌گرا هستم، چراکه معتقدم کارهای مثبت مسؤولان نیاز به بازگویی ندارند و باید ضعف‌ها و مشکلات را بیان کرد تا مسؤولان آنها را شناسایی و رفع کنند؛ شخصاً بیشتر به اخبار حوادث علاقه‌ دارم.

*سعی می‌کنیم که مطالبات مردم را به مسؤولان انتقال دهیم/ مردم درد و دل‌های شبانه خود را به ما می‌گویند

در خصوص ذائقه خبر مردم باید گفت که در اوایل از اخبار استقبال بهتری می‌شد و اکنون اهمیتی کمتری داده می‌شود؛ چراکه وقتی مشکلی وجود دارد و مطالبه‌گری صورت می‌گیرد، کسی کاری انجام نمی‌دهد و به همین جهت، مردم از خبر فاصله می‌گیرند.

ما سعی می‌کنیم که مطالبات مردم را به مسؤولان انتقال دهیم به خصوص اینکه اکنون در رادیو تهران به صورت زنده با مردم در خصوص مشکلات و مسائلشان گفت‌وگو می‌کنیم.

امروز بعد از گذشت چند سال مردم درد و دل‌های شبانه خود را به ما می‌گویند؛ در این خصوص، مشکلات خود با مسؤولان و حتی اختلافات خانوادگیشان را با ما مطرح می‌کنند تا کاری برای آنها انجام دهیم.

*خبرنگاری به حس عاشقی نیاز دارد/ دماوندم آرزوست برای همه شهروندان دماوند است

خبرنگاری کار بسیار سختی بوده که با خطرات همراه است؛ چراکه در مواقع بحرانی همچون سیل، طوفان و بهمن باید حضور داشته باشند و وقایع را بازگو کنند؛ گزارش‌هایی طی سال‌های گذاشته در خصوص وجود خرس و یوزپلنگ در روستای هویر و رانش زمین در محور هراز از جمله سوژه‌هایی بوده که خطراتی را برای بنده در پی داشته است.

خبرنگاری به حس عاشقی نیاز دارد و کسی که می‌خواهد خبرنگار شود، باید عاشق باشد؛ خبرنگاری پول درآوردن نیست و امروز جیب‌های ما خالی است در صورتی که بعضی فکر می‌کنند این کار درآمد بسیاری دارد.

در پایان باید گفت که دماوندم آرزوست فقط برای عوامل این نشریه نیست، بلکه برای همه شهروندان شهرستان دماوند است.

انتهای پیام/س

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین مطالب

نمایش مطالب پربازدید