رفتن به بالا

رسانه ای برای مردم دماوند

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
 • 2021 Tuesday 13 April
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

دماوندم آرزوست گزارش می دهد

دماوند؛ سرزمین اسطوره های ایران زمین

علاوه بر خصلت‌های اساطیری و تاریخی شهرستان دماوند، اگر یک بار در اوقات فراغت آخر هفته خود سفری به این شهرستان زیبا داشته باشید آن وقت خواهید دید که هوای پاک و لطیف این شهر با وجود باغ‌های با شاخصه‌های در هم تنیده و پر میوه و سایه‌های به هم پیوسته درختان، دل کندن از این شهر را چقدر سخت می‌کند.

🔹علاوه بر خصلت‌های اساطیری و تاریخی شهرستان دماوند، اگر یک بار در اوقات فراغت آخر هفته خود سفری به این شهرستان زیبا داشته باشید آن وقت خواهید دید که هوای پاک و لطیف این شهر با وجود باغ‌های با شاخصه‌های در هم تنیده و پر میوه و سایه‌های به هم پیوسته درختان، دل کندن از این شهر را چقدر سخت می‌کند.

🔹همچنین وجود ییلاات سرسبز و خوش آّب و هوا، دره‌های زیبا و دلفریب، کوه‌های سرسفیدسبز دامن، دشت‌های غرق گل ر میان کوه‌ها و وجود چشمه‌های گوارای آب معدنی و نهرهای روان، همه و همه سبب شده تا دماوند که در گوشه‌ای دنج قرار گرفته است به سرزمینی رویایی برای گردشگران تبدیل شود.

🔹تاکنون ۷۷ اثر تاریخی شهرستان دماوند در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده و از سوی دیگر دارای ۱۵۹ نقطه گردشگری است.

🔹آثار ارزشمند تاریخی و فرهنگی دماوند متعددند که برخی از مهم‌ترین آنها عبارتند از: مسجد جامع دماوند، برج شیخ شبلی، بازار نواب، مجموعه تاریخی مذهبی محله درویش، پل‌های تاریخی دماوند،خانه تاریخی محمدتقی چیتگری، خانه تاریخی مرتضی اعتماد، قلعه قاجاری روستای کوهان، حمام تاریخی روستای چنار غرب، خانه تاریخی روستای ورونه و… را شامل می‌شود.

🔸اما آنچه مورد توجه قرار می‌گیرد فاصله‌ این سخنان با واقعیت‌های کنونی در شهرستان دماوند است!

🔸زمان آن فرا رسید است تا حوزه گردشگری شهر دماوند به عنوان یازدهمین شهر گردشگری مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

 

#دماوندم_آرزوست را در #تلگرام و #اینستاگرام با آدرس زیر دنبال کنید:👇👇
👉 @damavandam_arezust 👈

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین مطالب

نمایش مطالب پربازدید