رفتن به بالا

رسانه ای برای مردم دماوند

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
 • السبت ۱۳ رجب ۱۴۴۴
 • 2023 Saturday 4 February
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

سیاسی‌ترین محله دماوند را بشناسیم ...

احمدآباد؛ امتیازی طلایی برای مسؤولان در خواب دماوندی

چند سالیست که گوشه و کنار شهرستان دماوند در ایام تابستان عطر معنوی خاصی به خود گرفته و نور درخشانی از آن تابیده می‌شود.

🔹به گزارش گروه فرهنگی- اجتماعی #دماوندم_آرزوست، چند سالیست که گوشه و کنار شهرستان دماوند در ایام تابستان عطر معنوی خاصی به خود گرفته و نور درخشانی از آن تابیده می‌شود.

🔹شهر دماوند به‌ سبب تمدن و ریشه فرهنگی که دارد، به دارالمؤمنین معروف است و وجود با برکات علمای متعدد در این شهر، نفس کشیدن در آن را به نوعی عبادت تبدیل کرده است.

🔹پس از حضور علمای دینی مختلف در سال‌های دور و نزدیک، این سال‌های اخیر شاهد حضور یکی از علمای برجسته جهان تشیع در شهر دماوند هستیم که تمام توجهات را به سوی خود جلب کرده است.

🔹محله احمدآباد دماوند این روزها نگین درخشان قطب مذهب نه تنها شرق استان تهران، بلکه نگین درخشان کل استان تهران است و افراد زیادی را از گوشه و کنار این استان به سمت خود می‌کشاند.

🔹این روزها وقتی وارد احمدآباد می‌شوید یا تنها از کنار آن عبور می‌کنید به آرامش خاصی می‌رسید و احترام تمام وجودتان را فرا می‌گیرد؛ این محله چنان فضای عمیقی دارد که وجود انسان را درهم می‌ریزد.

🔹نام احمدآباد دماوند امروز در رسانه‌های مختلفی به چشم می‌خورد؛ در اخباری که متعلق به یکی از مراجع عظام تقلید است و درس اخلاق این مرجع شلوغ‌ترین محفل شهرستان دماوند به شمار می‌رود.

🔹حضرت آیت‌الله جوادی‌آملی چند سالیست که میهمان مردم مؤمن و انقلابی شهر دماوند است و در ایام تابستان از شهر مقدس قم به این شهر عزیمت می‌کنند.

🔹حضور با برکت آیت‌الله جوادی‌آملی فضای دماوند را با معنویت خاصی همراه کرده است و این حضور فرصتی شده تا شخصیت‌های مختلف کشور، مسؤولان، روحانیان، پاسداران، دانشجویان، طلاب و … برای دیدار با ایشان به دارالمؤمنین بیایند.

🔹در ماه‌های گذشته از فصل تابستان، پس از اتمام ماه مبارک رمضان تاکنون، شخصیت‌ها و مسؤولان کشوری متعددی چه به صورت رسمی و چه به صورت غیررسمی با آیت‌الله جوادی‌آملی در احمدآباد دیدار کردند.

🔹تاکنون به صورت رسمی، بیژن زنگنه، حجت‌الاسلام محمود علوی و محمدجواد ظریف وزرای نفت، اطلاعات و امور خارجه کابینه دولت دکتر روحانی و همچنین استاندار تهران به همراه نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه و … با این مرجع عالی‌قدر جهان تشیع دیدار کردند.

🔹مهم‌ترین دیداری که در همین هفته‌های پیش رقم خورد، حضور آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در شهرستان دماوند بود که به بهانه افتتاح پروژه‌های آموزشی، ورزشی و اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند با آیت‌الله جوادی‌آملی دیدار کرد.

🔹مطمئناً دیدار دو آیت‌الله در شهرستان دماوند، فرصت مناسبی برای مسؤولان چون ضرب‌المثل «از آب گل‌آلود ماهی گرفتن» است؛ اینکه مسؤولان دماوندی از کنار این دیدارها برای توسعه و آبادانی این شهرستان استفاده کنند؛ امروز احمدآباد سیاسی‌ترین محله شهرستان دماوند است.

🔹اما متأسفانه آنچه مشاهده می‌شود، این است که اعضای هیأت دولت و شخصیت‌های برجسته کشوری یک به یک و با پای خود به دماوند می‌آیند و مسؤولان ما تنها نظاره‌گر این حضور هستند و گاها از پشت صندلی میز دفتر خود هم تکان نمی‌خورد!

🔹قطعاً شهرستان دماوند مشکلات بسیاری دارد که می‌تواند به دستان با برکت حضرت آیت‌الله جوادی‌آملی رسیدگی شود؛ اما متاسفانه ما هیچ‌گاه از این امتیاز طلایی استفاده نکردیم.

🔹در ماه اخیر شاهد برگزاری نشست شورای اداری شهرستان آمل در شهرستان دماوند! بودیم؛ آملی ها از کیلومترها آن طرف مسؤولان خود را به احمدآباد می‌آورند تا از حضور با برکت مرجع عالی‌قدر جهان تشیع در تصمیم‌گیری‌های خود استفاده کنند.

🔹اما با اینکه فرمانداری شهرستان دماوند فاصله‌ای اندک با محل سکونت آیتا‌لله جوادی‌آملی دارد، در این مدت چند ساله اخیر شاهد چنین رخدادی نبودیم و سال‌ها و روزها یکی پس از دیگری سپری می‌شود.

🔹در این زمینه، باید ابراز داشت که هیچ‌گاه نتوانستیم از فرصت‌های گذشته خود که علمای بسیاری در دماوند سکونت داشتیم، استفاده کنیم و امیدواریم روزی نرسد که حسرت لحظه به لحظه فرصت‌های از دست رفته را بخوریم.
ما را در #تلگرام و #اینستاگرام با آدرس زیر دنبال کنید:👇👇
👉 @damavandam_arezust 👈

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین مطالب